Dzień Patrona naszej szkoły

         6 czerwca 2019 r. obchodziliśmy na terenie naszej szkoły Dzień Patrona, czyli Marii Konopnickiej. Przygotowania do tego dnia trwały kilka tygodni, gdyż program był bardzo urozmaicony.

         Informacje o życiu i twórczości pisarki przybliżyły nam uczennice klasy VI, które przygotowały przedstawienie pt. „Maria Konopnicka”.

         Na szkolnym korytarzu zaprezentowano prace uczniów klas I – III, które powstały w ramach konkursu plastycznego pt. „Utwory Marii Konopnickiej oczami dzieci”. Wyróżnienia otrzymali: Adrian Furtak - kl. I, Laura Kopeć - kl. III, Aleksandra Lasek - kl. II, Andżelika Szczęch - kl. II, Milena Gil - kl. I, Magdalena Siudak - kl. III, Anna Sudoł - kl. III, Gabriela Sałek - kl. II.

         W tym dniu odbył się również finał konkursu recytatorskiego, w czasie którego najlepiej zaprezentowały twórczość poetycką Marii Konopnickiej następujące uczennice: w kat. kl. IV – VI miejsce I - Anna Stanowska, II miejsce - Kamila Wąsik, Edyta Dudzik, III miejsce - Sylwia Żak. Zaś w kat. kl. VII – VIII i III gim.: I miejsce - Karolina Drzymała, II miejsce - Oliwia Sałek, III miejsce - Angelika Żak, Natalia Wąsik.

         Część oficjalną zakończyliśmy finałem konkursu wiedzy o Marii Konopnickiej, który tym razem zorganizowano w formie quizu on – line w aplikacji Kahoot!. Najlepiej wypadli: I miejsce - Dawid Skiba, II miejsce - Karolina Drzymała, III miejsce - Kamila Wąsik.

         Zarówno konkurs wiedzy, jaki i recytatorski poprzedzono klasowymi eliminacjami, dzięki czemu informacje o życiu i twórczości Marii Konopnickiej przybliżyli sobie wszyscy uczniowie klas IV – III gimnazjum.

         Dzień Patrona zorganizowały p. Maria Skiba i p. Aldona Klecha.