Szkolny konkurs ortograficzny rozstrzygnięty

30 kwietnia 2019 r. wybrani uczniowie klas IV – VIII przystąpili do finału szkolnego konkursu ortograficznego, w ramach którego napisali godzinny test, sprawdzający ich wiedzę z zakresu zasad polskiej pisowni.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 6 maja. Tytuł „Mistrza Ortografii” wywalczyła Gabriela Sołtys (kl. IV), II miejsce zajęła Angelika Żak (kl. VII), zaś III miejsce Camila Furtak (kl. VIII). Uczennice otrzymały pamiątkowe książki oraz dyplomy.

Konkurs przygotowała p. Małgorzata Wyka.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

         30 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole krótka akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli nam kontekst historyczny ówczesnych wydarzeń, wprowadzając nas w atmosferę radosnego świętowania zbliżających się świąt majowych.

         Akademię przygotowała p. Bogumiła Lesiczka i p. Iwona Chudzik.

Finał zmagań z ortografią w Nisku

         27 kwietnia 2019 r. podczas XXI Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Nisku gminę Jeżowe reprezentowały m.in. uczennice z naszej szkoły: Gabriela Sałek (kl. II) i Magdalena Siudak (kl. III).

Dziewczynki wykazały się dużą sprawnością w posługiwaniu się zasadami pisowni polskiej, gdyż w swoich grupach wiekowych Magdalena Siudak zajęła II miejsce (opiekun Beata Lada), a Gabriela Sałek III miejsce (opiekun Alina Kobylarz).

Serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs recytatorski w Jeżowem

- mocna reprezentacja z naszej szkoły

         26 kwietnia 2019 r. w Jeżowem odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Piękno przyrody w poezji”. Naszą szkołę reprezentowała spora grupa uczniów: Marcin Bałut i Julia Pikor (kl. 0), Milena Gil (kl. I), Aleksandra Lasek (kl. II), Karolina Kata (kl. III), Gabriela Sołtys i Dawid Bałut (kl. IV), Anna Stanowska i Klaudia Bis (kl. VI).

Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, natomiast szczególne uznanie jury zyskały:

  • Karolina Kata w kategorii klas I – III zajęła II miejsce (opiekun Beata Lada),
  • Gabriela Sołtys w kategorii klas IV – V zajęła I miejsce (opiekun Bogumiła Lesiczka),
  • Klaudia Bis w kategorii klas VI – VII zajęła I miejsce, a Anna Stanowska III miejsce (opiekun Małgorzata Wyka).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów!!