Okazuje się, że ,,Kropka,, nie jest tylko znakiem interpunkcyjnym w tekście. Za tym maleńkim znakiem kryje się o wiele więcej. Ma wielką, magiczną moc, oznacza kreatywność, odwagę i zabawę. Ten fakt potwierdza historia wykładowcy Terry’ego Shay’a, który zainicjował powstanie święta kropki.
Historia ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kropki jest fascynująca. Pewnego dnia nauczyciel o imieniu Terry pokazał swoim uczniom książkę pod tytułem „Kropka”. Fabuła kilkustronicowego tekstu opowiadała o mądrej nauczycielce, która pomogła swojej uczennicy o imieniu Vashti uwierzyć we własne siły. Mała kropka na papierze stała się symbolem kreatywności, pomysłowości, inspiracji i pewności siebie.
W piątek, 15 września 2023 r. uczniowie klasy I obejrzeli film o Vashti, wysłuchali piosenki o kropce, a potem przystąpili do kreatywnych działań. Rozwiązywali kropkowe zadania i łamigłówki. Poszukiwali kropek w różnych miejscach w klasie, a także zaangażowali się w twórczą i kreatywną działalność plastyczną, gdzie w roli głównej wystąpiła kropka. Uczniowie wyklejali kropkowe liście, a na koniec każdy stworzył swój własny oryginalny kropkowy T-shirt. Wszyscy odnieśli sukces, nawet najwięksi pesymiści uwierzyli we własne siły i możliwości.
Międzynarodowy Dzień Kropki był pełen wrażeń i atrakcji oraz upewnił uczniów w przekonaniu, że tylko od nas zależy jak będziemy widzieć świat i w którym miejscu postawimy naszą kreatywną kropkę.